25. märtsil toimus Tartus küüditamise ohvrite mälestuspäev. Saime sealt 250 küünalt ning ostsime vabatahtlike ühingule „Aitame Ukrainat“ 120 kg küünlavaha. Triin Soometsa juhtimisel valmisid kaevikuküünlad ja need on nüüdseks juba MTÜ Toeta Ukrainat kaasabil Ukrainas.

Meie ühing teeb koostööd MTÜga Toeta Ukrainat. Ühiselt ja ühise eesmärgi nimel tegutsedes jõuab abi Ukraina sõduriteni sujuvalt ja usaldusväärselt.

Meie poole pöördus abipalvega Toeta Ukrainat kontaktisik Bohdanka Synytsia. Kiiresti oli vaja leida toetust 3. ründebrigaadi sõduritele (formeeritud Azovi ründebrigaadist), kes kaotasid Avdiivkast taganemisel kogu oma varustuse. Reageerisime operatiivselt ja saatsime neile seljakotte ja õhuga täidetavaid madratseid. Ostsime akupangad, diiselgeneraatori ja taktikalist varustust. Kõik asjad on nüüdseks Ukrainas. Suur au oli saada 3.ründebrigaadilt tänukiri. SEE KUULUB TEILE KÕIGILE, MEIE HEAD TOETAJAD!

Meie külmutusseadmega kaubik on alustanud tööd. Kaubikul olev fraas „На щиті“ (eesti keeles „Kilbi peal“) tähendab üleskutset võita või surra hiilgusega.  Ladina keeles kõlab see „Aut cum scuto, aut in scuto“. See ulatub tagasi iidsesse Spartasse, kus langenud sõdalane kanti lahinguväljalt koju oma kilbil. Ukraina armee jaoks ei ole hukkunud sõdur lihtsalt „Cargo200“, vaid ta on kangelane ja seepärast kannavad need autod sellist embleemi ja fraasi.

Kevadtalvel AS Külmavares saadud ja meie poolt Ukrainasse saadetud ligikaudu 200 imikute sooja magamiskotti on kõik leidnud endale beebid ja nende emad on väga tänulikud.

NÜÜD KÕIGE OLULISEM: meie toetatav droonimeeskond Rubak114vudu vajab väga meie toetust. Me toetasime nende 15liikmelist meeskonda taktikaliste riiete, vahendite ja sõdurite esmaabipakkidega. Sõdurid peavad leidma endale ise lahingpiirkonnas majutuskohad. Rubak114vudu Oleksandr Tkachenko juhtimisel soovib osta elamiseks ja töötamiseks haagissuvilat. Kuna piirkond on pideva pommitamise all, siis asukohta vahetav „maja“ on turvaline ja katab kõik sõdurite eluks vajaliku. Lisaks töötab see ka nende komandopunktina. Haagissuvila hind koos ettevalmistusega on 3000 EUR.

Meie soetatud maastur Mykyta, mis on droonimeeskonna üks liikumisvahend,  sai avariis „haavata“. Ta peab tagasi tööle minema võimsamana kui enne. Me aitasime teda remontida.