Meie esimesest saadetisest Ukraina sõdurite toetuseks möödub järgmisel nädalal üks aasta. Viimasel ajal on Eestis palju räägitud annetuste tegemisest ja saamisest. Me soovime kõigile toetajatele ja headele sõpradele teha kokkuvõtte seni tehtust. Sõda on käimas ja me ei kavatse väsida.  Kogu selle aja on olnud meil üks ja kindel kontakt Ukrainas. See on taganud kõikide saadetiste jõudmise sõduriteni. Aitäh, Oleksandr Tckachenko. Me oleme toetanud sõdureid 132. territoriaalkaitse pataljonist, 46. õhutõrjebrigaadis, 72. ja 85. mehhaniseeritud brigaadist.

Aruanne

  • 2022. aasta aprillis kogusime toetust külmutusseadmega kaubiku VW Crafter (Boryslav) jaoks, mida vajati hukkunud sõdurite transpordiks lahingpiirkonnast kodudesse. Aasta tagasi, maikuus, saatsime kaubikuga koos desoaineid, ravimeid, haavahooldusvahendeid.  Boryslav töötab endiselt ja (kahjuks) tema töö ei lõpe.
  • 2023. aasta jaanuaris algatasime rahakogumiskampaania meile Est-Doma OÜ poolt annetatud väikekaubiku (Volkswagen Caddy) täitmiseks vahenditega, mida Ukraina partner meilt palus. Saadud toetuse eest saatsime Ukrainasse sõdurivarustust, ravimeid, glükomeetreid. Mitte-rahalise toetusena suures koguses šokolaadi. Caddy teenib siiani Bahmutis, 46. õhutõrjebrigaadis.
  • 2023. aasta märtsis alustamise rahakogumiskampaaniat Toyota Hiluxi (Mykyta) ostmiseks ja varustusega täitmiseks. Toetuse eest oleme soetanud sõduritelgid, magamiskotid, kanderaamid ja ravimid. Auto suurtoetaja on Keino Leopard (Neith Elekter OÜ).  Mitte-rahalise toetusena oleme saatmas süle-ja tahvelarvuteid droonide juhtimiseks. Kõik see, mis meie kodulehel kirjas on.

Me oleme väike ühing. Meid on kolm. See on vabatahtlik tegevus.  Üle oma varju hüppamises võime varsti kogemusi jagada.  Me oleme toetanud Ukraina sõdureid viimase aasta jooksul 45 000 EUR, millest 23 000 EUR on saadud rahalise annetusena eraisikutelt ja firmadelt kolme nimetatud kampaania jooksul.  Ülejäänud on meie enda pidev rahaline panus (kaks esimest kampaaniat ei olnud seotud MTÜ Südamega Ukrainale, mis loodi veebruaris, 2023). Mykyta väljub järgmisel nädalal, olenemata, et meie eelarves on 7000 EUR „auk“.

Lõpetuseks

  1. Meil on olnud ja on kindel eesmärk täita sõdurite soovid ja selle nimel me töötame.
  2. Me loodame, et teie toetus jätkub vaatamata „annetusväsimusele“, sest sõda käib edasi.
  3. Me ei tea ette, kui palju võib koguneda annetusi.
  4. Me ei oska olla „rohkem läbipaistvad“, kui me oleme.
  5. Me oleme Hea Annetuse Kogumise Tava kandidaatliige.

Me soovime tänada kõiki seniseid toetajaid! Teie panus Ukraina võitu partneritena on suur. Aitäh! Iga uus toetusumma, mida te annetate, päästab elusid. Me loodame teie peale.