Oleme tagasi nädalaselt reisilt Ukrainasse (28.10-05.11). Aitäh kõigile toetajatele usalduse eest! Meie seekordse saadetise märksõna oli „Talv on tulekul“.

Me ostsime teie abiga USB-laetavad kätesoojendajad, jalasoojendajad, sõrmikkindad ja soojendusega vestid. Lisaks ostsime 1000 paari kilesaapaid, 200 paari Thermopad tallasoojendajaid, 15 magamiskotti, 40 vihmakindlat ponchot, seljakotte meditsiinivarustuse jaoks ning 50 militaarzgutti.

Aitäh akupankade eest Jopp Creative ja Taavi Tuisk . Rahaliselt kõige kallim ost oli snaipri termosihik. Lisaks traditsioonilised kuivatatud liha ja pähklirosinasegu „kiire energia“ pakid (valmistasime Ukrainas olles seekord umbes tuhatkond pakikest).

Vigastatud sõdurite jaoks saime kokku üle 200 T-särgi, mida õmbleja Annely sobivaks modifitseeris (küljeõmbluste asemel on takjapaelad, et särke lihtsalt selga saaks).

@Sergo Susi saadetis MTÜ Vaba Ukraina meeskonnalt ja meie poolt sisaldas erinevaid tööriistu (akudrell, ketassaag, tööriistad, töökindad). Aitäh Jaanus Vahtra elektriku tööriistakomplektide eest. Kauba pakkimine meie autosse tundus algul lootusetu üritusena, kuid vaakumkottide kasutamine „teeb imet“. Seega kahjuks eesti õhku me kaasa võtta ei saanud.

Lisaks vabatahtliku tööle, sai Piret teha ka oma igapäevast tööd. Ta külastas Bila Tserkva Põllumajandusülikooli loomaarstiteaduskonda, pidades tudengitele loengu ja kohtudes õppejõududega. Kõrghariduse pakkumine kontaktõppes, vaatamata olukorrale, väärib imetlust ja austust. Meie koostöö saab ka selles osas hoo sisse.

Ukrainas saad aru, kui oluline on toidujulgeolek ja oma riigi varustamine toiduainetega. Oli rõõm kolmeaastase vahe järel АСОЦІАЦІЯ ВИРОБНИКІВ МОЛОКА AVM (Piimatootjate Ühendus) kutsel osa võtta ja esineda piimanduskongressil Umanis. Meil oli suur au saada tänukiri Ukraina Põllumajanduskoja, AVM ja SaveUA poolt. Aitäh Лотоцький Валерій !

Meeldejääv oli droonimeeskonna väljaõppekeskuses viibimine ja nende treeningu jälgimine. Aitäh usalduse eest Олександp Ткаченко Meil oli rõõm neile pakkuda isetehtud kooke ja eesti šokolaadi. Me toetame seda meeskonda vajalike vahenditega, sest need suurepärased sõdurid vajavad seda vaenlase alistamiseks.

Koostöös MTÜ Жовто-Блакитне Серце Перемоги Bila Tserkvasse loodud rehabilitatsioonikeskus töötab ja pakub vigastatud sõduritele tasuta massaaži, psühholoogi ja juristi abi. Me oleme selle keskuse üle väga uhked!

Au Ukrainale!
За перемогу!