Veebruarikuu uudiskirja on suur heameel alustada hea uudisega! Me täitsime püstitatud ülesande ja ostsime külmutusseadmega kaubiku Peugot Boxer (2018). Me viime kaubiku Ukrainasse märtsi alguses, et ta saaks Oleksandr Tkachenko MTÜ „Жовто-Блакитне Серце Перемоги“ (The Yellow Blue Heart of Victory)  koordineerimisel alustada oma üllast, kuid kurba tööd.  Meie sügav kummardus kõikidele toetajatele, kes tegid võimalikuks kaubiku ostmise.  Sellised kaubikud on „defitsiit“, kuid õnn naeratas meile seekord. Kaubiku hind koos tehnilise kontrolli ja uute rehvidega oli kokku 8700 EUR.  Oleksandr Tkachenko sõnad:“ Te eestlased olete ikka uskumatud küll! Teie abi ja toetus aitavad meil võidelda ja võita!“. Meil on jälle sama hea meel, sest Oleksandr pälvis eelmisel aastal kaks autasu panuse eest õhukaitse ja droonimeeskondade arendamisse.

Meie kaasabil rajatud  „Жовто-Блакитне Серце Перемоги“ rehabilitatsioonikeskus Bila Tserkvas pakub tasuta massaaži, psühholoogiteenust ja kaplani vastuvõttu sõjast naasnud sõduritele. Seal töötavad neli massööri, kaks psühholoogi ja kaplan. Eelmisel kuul alustas pärast väljaõpet massöörina tööd sõjas nägemise kaotanud Denys. Me soovime tulevikus rohkem panustada selle keskuse arengusse.

OÜ Külmavares annetas meile 150 beebidele mõeldud magamiskotti. Me saatsime need Ukrainasse, kus MTÜ „Жовто-Блакитне Серце Перемоги“ need rindepiirkondade (Mõkolajev, Dnipro, Herson) lastehaiglatele ja sünnitusmajadele saatis.  Beebid saavad olla soojas, kui ümberingi on külm ja pimedus.

Kuna saime kaubiku arvatust odavamalt, siis oli meil võimalik toetada ka eesti võitlejate gruppi ostes neile kuus killuvesti maksumusega 970 EUR.  Meeste soov enne lahingpiirkonda naasmist on saada võimsamad akupangad (4 tk) ning autodele droonivastased seadmed ehk „jammerid“. „Jammerid“ võivad päästa sõdurite elu ja me soovime, et poisid oleksid kaitstud nii palju kui võimalik.

Meie rahaline seis ei võimalda praegu meeste soove 100% täita.  Meie kontojääk on 11.02.24 seisuga 2800 EUR.  Poiste soovide eelarve on ligikaudu 7000 EUR.  Loodame toetada ka Sergo Susi, sest Sergol on käsil rindeäärse stabiliseerimispunkti ümberehitus ning ta soovib meie abiga soetada elektritarvikuid. Teeme kõik endast oleneva, et see õnnestuks.

Eesti võitlejad on mitu korda küsinud, et kas nad peaksid tegema tänusõnadega videopöördumise koos saadud asjadega. Meie MTÜ ei pea seda vajalikuks, sest tegelikult peame meie olema tänulikud kuna nad kaitsevad seal ka Eesti vabadust.   Teie toetuse sihipärase kasutamise tõestuseks saame teha fotosid ja anda uudiskirja vahendusel ülevaate rahade kasutamisest. Aitäh, et olete meid usaldanud.