Me täname teid, head toetajad ja sõbrad, Ukraina jätkuva abistamise eest.

Kui üldse möödunud aastast midagi positiivset välja tuua, siis just teie soov jätkuvalt Ukraina sõdureid toetada. Me oleme usalduse eest tänulikud ja lubame omalt poolt teha kõik, et natukenegi aidata kaasa Ukraina võidule. Kõik meie toetajad saavad 2023. aasta kokkuvõtte ja ülevaate rahade kasutamisest jaanuarikuu uudiskirja vahendusel. Sellega saavad ka teised soovijad liituda meie kodulehe kaudu „Liitu uudiskirjaga“.

Me töötame oma väikese ühinguga kindlate põhimõtete järgi. Esmalt tuleb meile konkreetne „soovide nimekiri“ meie koostööpartneritelt, võimalusel koos nn spetsifikatsioonide ja kogustega. Me täidame meile esitatud soovid, me ei otsusta siin Eestis ise, kes ja mida vajab. Seejärel vaatame üle oma rahalised võimalused. Alustame soovitud asjade otsimist nii Eestist, Euroopa internetikaubandusest või Ukrainast. Kogutud annetuste kasutamine on raamatupidamises dokumenteeritud, sest teisiti ei olegi see ju võimalik. Me konsulteerime ja küsime lisainformatsiooni spetsialistidelt, kuna me oleme oma põhielukutselt siiski õppejõud, õpetaja ja müügijuht.

Möödunud aasta detsembris saime konkreetse soovi 8lt eesti sõdurilt toetada neid talvevormide saamisel. Meie eesmärk oli kiiresti soetada vajaminev. Lootsime saadetise komplekteerida enne jõule, et see jõuaks veel 2023. aastal numbri sees Ukrainasse. Tänaseks saame öelda, et me täitsime selle eesmärgi!  Poiste riidekomplektid läksid Eestist Ukrainasse teele 25. detsembril.  Aitäh suure abi eest Oleksandr ja bussijuht Valentin. Aitäh, meie kallis sõber Anna Katkalenko Ukrainas meie pakke vastu võtmast ja edasi saatmast. Anna lause 31.detsembril postkontorist „ Pagan, mul on tunne, et kõik proovivad pakke saata kahe õhualarmi vahel! Tehtud!“

Päris nii lihtne see riiete komplekteerimine (neli kihti) ja õigete asjade valik ei olnud. Vahepeal tundus lootusetu, et üldse 2023. aasta numbri sees midagi liikuma hakkab. Võib küll arvata, et mis see ära ei ole, osta Eestist kaheksa komplekti riideid. Reaalsus on teine. Eesti on väike riik ja enne jõule leida sellist kogust osutus mõnevõrra keerulisemaks, kui algselt arvasime (militaarriietuse müüjatel on kohapeal valikus vaid mõni üksik ese, ülejäänu on tellimisel). Valikusse vajaminevate õigete esemete nimekirja aitas meil kokku panna Tõnis Välimäe, aitäh Sulle! Siis hind ja poiste „strateegilised mõõdud“. Sõduritega ühenduse pidamine võtab aega. Ootasime mõõtusid, need tulid meieni riburada mööda.  Ebe „möllas“ ennastunustavalt sellega enam kui nädal aega, sest õige suurusega riiete leidmine, ilma proovimata (eriti püksid) ja õigeid mõõtusid teadmata, on väljakutse! Ukraina riiete mõõdusüsteem erineb Euroopast (näiteks nende 3XL (nr.58) vastab meie L (nr.52). Kogu selles protsessis oli ka üks „üllatusmoment“, kui ühelt ettevõttelt saadeti poiste jaoks (tasuta) koide poolt natuke auguliseks näritud soojad kampsunid. Tegijal ikka juhtub😊.

Meie suurim tänu kuulub Tiinale OÜst Profline asjatundliku ja väga hea koostöö eest (enamus kihtidest saimegi sealt sh. sooja pesu komplektid tulid toetusena – meie oma Eesti tootjalt)!

Aitäh Taivoster Baltic OÜle. Aitäh Roland Kriibi ja Saapavabrik OÜ, kes aitasid meil komplekteerida saapad ja saapakaitsmed ning toetasid ka omalt poolt finantsiliselt.

Aitäh Samelin AS, mille töötajad muutsid päevakava ja käivitasid tootmisliini (vahepeal oli materjalgi otsa saanud ja anti lootust toodangule alles uue aasta alguseks), kuid üllatusena olid meil sõdurite saapad ja saapakaitsmed käes 21. detsembri õhtuks. Täname ka OÜd Outdoors, kes veel 22. detsembri õhtul ühe paki teele pani. Neli kihti varustust, saapad ja saapakaitsmed ning lisaks veel üksikute vajaminevaid esemete kogumaksumus oli 7935 EUR  ehk 992 EUR mehe kohta.  Aitäh firmadele, et tegite parima võimaliku hinna ja toetasite. Toreda üllatuse tegi Pille Rüütli, kes saatis meile hulga koeravillast tehtud lõnga, millest Otepää kudumisklubi naised kiiresti poistele villased sokid kudusid. Aitäh!!!!!

Me jätkame 2024. aastal Ukraina sõdurite toetamist täpselt samade põhimõte ja tegevuste kaudu. Me ei kavatse lõpetada ega nii öelda „väsida“. Kummardame sügavalt oma toetajate ees ja anname endast parima, et teie abiga aidata Ukrainat võidule. Postitame peatselt, et teada anda järgnevatest eesmärkidest.